Equita rozpustný kakaový nápoj BIO 375g

Dostupnost: Skladem

Kategorie: POTRAVINY / káva

Dodavatelé: FAIRTRADE

Obsah: 375g

157 Kč

Objednání není povoleno

Equita rozpustný kakaový nápoj BIO 375g

Složení: třtinový cukr (75%), nízkotučný kakaový prášek (25%), kakao: nejméně 25%. Výrobce: Concado/Dominikánská republika Manduvira/Paraguaj, podíl Fair Trade: 100%


Manduvira byla založena v roce 1975. Cílem byla podpora členů při uvedení jejich výrobků na trh. Později se k tomu přidal požadavek vytvořit ekologické hospodářství, což by vedlo ke zvýšení tržeb z pěstování cukrové třtiny. Manduvira je jedním ze tří družstev v regionu Arroyas y Esteros (česky potoky a močály) a leží ve vzdálenosti devadesát kilometrů od paraguayského hlavního města Asuncion. Původně dodávaly producenti cukrovou třtinu k dalšímu zpracování do mlýna Otisa. Otisa přebírala také prodej a export hotového produktu. V roce 2006 však tato spolupráce skončila. Od té doby se Manduvira snaží jít vlastní cestou ? ovšem v úzké spolupráci se dvěma dalšími družstvy z oblasti: Arroyerse a Montillo. Manduvira zažádala o vlastní vývozní licenci a prodává svůj vlastní cukr. Pěstitelé cukrové třtiny však nedisponují vlastní nezbytnou infrastrukturou a tak jsou při zpracování cukru nadále odkázáni na externí zpracující závody v regionu.
Manduvira je od roku 1999 zapsána v registru výrobců Fairtrade. Od té doby mohlo být díky prodeji cukru v rámci Spravedlivého obchodu dosaženo významných pokroků. 50% Fairtrade prémií bylo investováno do projektů, které se týkaly infrastruktury a do sociálních projektů. Tak vznikla mimo jiné nová, dobře vybavená sběrná budova, k níž náleží i zdravotní středisko. Zde provozuje praxi jeden praktický lékař a jeden zubař. Platy obou lékařů platí Manduvira. Přístup mají všichni lidé z okolí. Se členy Manduviry se jedná za obzvlášť výhodných podmínek. Také byl pořízen jeden traktor, kancelář vybavená počítači a podpořena výuka na místní škole. Padesát procent prémií bylo vyplaceno přímo producentům cukrové třtiny, kteří tím financují obnovu a zlepšení svých domů, napojení na veřejný rozvod elektrické sítě, přístup k pitné vodě atd. Jak bylo zmíněno v úvodu, Spravedlivý obchod podporuje producenty cukrové třtiny prostřednictím garantované minimální ceny, která slouží k pokrytí výrobních nákladů. Minimální ceny ovšem nejsou v případě Paraguaje prostřednictvím FLO (Fairtrade Labelling Organisation) pevně stanoveny, nýbrž jsou každoročně znovu projednávány. Kromě toho se vyplácí Fairtrade-prémie v hodnotě 80US dolarů za tunu. Prémiový příplatek za produkty značky bio činí rovněž 80US dolarů za tunu. Poslední zmíněný se vyplácí přes vysoké ceny cukru přímo producentům cukrové třtiny.

Conacado (Confederación Nacional de Cacaocultores Dominicanos - celonárodní svaz pěstitelů kakaa v Dominikánské republice) sdružuje devět organizací výrobců, přičemž struktura organizace vychází z dvoustupňového řízení. Velká většina producentů, kteří jsou v Conacado zastoupeni, jsou malopěstitelé kakaa. Přes velikost organizace (130 základních organizací s celkově 9200 členy) se dbá na integraci všech dílčích organizací: Na valnou hromadu jsou pozýváni delegáti všech základních organizací, kteří volí představenstvo. Na úrovni organizace druhého stupně (9) se konají měsíční setkání, kterých se mohou účastnit dva zástupci ze všech členských organizací. Účast lze obecně označit jako dobrou. Hlavní cíle organizace Conacado spočívají vedle prodeje kakaa především v technické podpoře, zvýšování produkce prostřednictvím přechodu na ekologický způsob hospodaření, zajištění kvality a další zpracování surového kakaa. Conacado je jedno z mála sdružení, které je schopno exportovat fermentované kakao. Vedle široké podpory prostřednictvím Conacada profitují kakaový producenti díky garantovaným minimálním cenám od Fairtrade, k nimž se přidává další doplňková prémie. Pro kakaové boby pěstované v rámci Fair trade platí minimální cena na 1750 US dolarů za tunu (včetně 150 US dolarů za Fairtrade prémie). Fairtrade prémie slouží k uskutečňování opatření, která jsou prospěšná pro všechny členy družstva. O tom, jakým způsobem budou peníze z Fairtrade prémie využity, rozhodují členové společně. Pro kakaové boby z organicko-biologické výroby je vyplácen příplatek Fair trade 200 US dolarů za tunu. Tato prémie funguje jako podpora pěstování kakaa v rámci ekologického zemědělství. Oproti tomu cena kakaových bobů na světových trzích podléhá silným výkyvům od historicky nejnižšího stavu v únoru roku 2000 (750US dolarů) až k 1600US dolarů na počátku roku 2005.

FAIRTRADE

Jsem obyvatelkou Zeměkoule :-) a maminkou dvou dětí.

Tento e-shop jsem spustila z vlastní potřeby nakupovat zboží, jehož původ je etický a fér. V mém okolí je stále více lidí, kteří se zajímají, za jakých okolností vznikají výrobky, které denně nakupujeme, a k mé velké radosti je stále více lidí ochotno rozhodnout se pro alternativní etickou variantu. Proto s nadšením neustále pátrám po dodavatelích, kteří mají vysoký etický kodex k lidem a přírodě a ráda bych tak vytvořila místo, kde podobně smýšlející bytosti najdou širokou škálu zboží, a mohou si tak ušetřit svůj čas jeho vyhledáváním.

Tento obchod je prvním krokem. Nyní si beru za své šířit povědomí o fair trade a etickém nakupovaní, jelikož tady v ČR je fair trade stále ještě neznámý pojem, narozdíl od okolních zemí Evropy.

Přeji všem hodně radosti ze života!

Lída KopáčkováCafé instantní BIO 100g

188 Kč

Café instantní BIO 100g

Detail
Belgické pralinky 150g-káva,mletá

95 Kč

Belgické pralinky 150g-káva,mletá

Detail
Masaba zrnková káva BIO 250g

150 Kč

Masaba zrnková káva BIO 250g

Detail
Guafee káva s gvaranou BIO 125g

188 Kč

Guafee káva s gvaranou BIO 125g

Detail
Skořicoví šneci 150g-káva,mletá

95 Kč

Skořicoví šneci 150g-káva,mletá

Detail
Hin Lao mletá káva BIO 250g

148 Kč

Hin Lao mletá káva BIO 250g

Detail
Cappuccino bez přidaného cukru

46 Kč

Cappuccino bez přidaného cukru

Detail
Café Intensiv instantní BIO 100g

188 Kč

Café Intensiv instantní BIO 100g

Detail
Tzul Tacca mletá káva BIO 250g

140 Kč

Tzul Tacca mletá káva BIO 250g

Detail
Zelená káva s príchutí vanilky 50g

1 Kč

Zelená káva s príchutí vanilky 50g

Detail
Kalinda Caraibes zrnková káva BIO 250g

150 Kč

Kalinda Caraibes zrnková káva BIO 250g

Detail
Langani Moka zrnková káva BIO 250g

150 Kč

Langani Moka zrnková káva BIO 250g

Detail

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.

Bulgur pšeničný 500g BIO

36 Kč

Bulgur pšeničný 500g BIO

Detail
Jáhly 500g BIO

34 Kč

Jáhly 500g BIO

Detail
Karobový prášek tmavý 500g BIO

76 Kč

Karobový prášek tmavý 500g BIO

Detail
DÝNĚ NELOUPANÁ BIO

45 Kč

DÝNĚ NELOUPANÁ BIO

Detail

Vážení zákazníci, zboží, vystavené na těchto stránkách si můžete přijít zakoupit do kamenného obchodu v Chocni, momentálně nelze objednat přes e-shop. Uvedené ceny jsou orientační. Pokud budete chtít znát přesnou cenu nebo zboží objednat, volejte do obchodu 774 889 613. Děkujeme za pochopení a těšíme se na osobní návštěvu.

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.