DĚDEK KOŘENÁŘ

Břetislav Nový svým osobitým humorem radí jak na nemoce pomocí bylinek.Ostropestřecová směs

Ostropestřecová směs

Játra, alergie, ekzémy, stres, intoxikace, únava, rakovina, chemoterapie, ozařování

Čaj JK jsem si vyrobil pro podporu činnosti svých jater a připravuji si ho pro zpomalení stárnutí 2-3×D ½-2 lžičky (většinou od oka) do 1-6 dcl vody či čaje (dokonce i do čaje s mlékem nebo do kafe). Piji ho obvykle při nebo po každém jídle, aby se natráveninou zpomalilo vstřebávání JK a prodloužil se tak čas jeho působení na játra.
Veškerá krev ze zažívání teče nejdříve do jater, která se musejí porvat nejen s tím, co je v krvi obsaženo jako zplodiny látkové výměny, ale i se vším, co se v trávení vstřebalo. Všechno je potřeba rozložit na zpracovatelné prvosoučásti pomocí enzymů, nepotřebné zbytky pak zlikvidovat oxidací nebo vyloučit do žluče a potřebné složky nabídnout organizmu k dalšímu využití nebo k uskladnění.

365 Kč

Objednání není povoleno
Zeměžlučová směs

Zeměžlučová směs

Žlučník, trávení, střevní potíže, nevolnost, hubnutí

Velmi hořký čaj jsem univerzálně plánoval nejen jako velmi slabý při žízni, ale i proti chuti za účelem hubnutí, nebo silnější za účelem strávení původně nestravitelné stravy a rozfungování trávení (pálení žáhy, prdy, břichabublabol, líné střevo, vředy, záněty a tak podobně, co by se mi tam mohlo stát), či velmi silný ke zklidnění křečí, řečí a tak vůbec jako záchranný pás, když mě chytne žlučník, velký bolebřich, srajda a podobné umírání. Vyzkoušel jsem si to na sobě a byl jsem velmi spokojen.
12K máme vždy připravenou v kuchyni a na cesty ji vozíme s sebou.

351 Kč

Objednání není povoleno
Tymianová směs

Tymianová směs

Imunita, virózy, záněty, rakovina

Magické všudesklonné všeslibné nejomílanější slovo zdravovědy je IMUNITA. Tak jsem na ni vymyslel čajovou směs, kterou doporučuji užívat kdykoliv se mi zachce a raději 10× zbytečně, než jednou pozdě.

Problematika imunity vyžaduje specializovaný čaj, který piju vždy, když si myslím, nebo kdo, že mi v těle probíhá nějaký zánět, viróza, nádorové nebo celkové onemocnění, anebo pro akutní prevenci, kdy náhle potřebuji prudce zvýšit obranyschopnost organizmu. Například po propadnutí se do rybníka při bruslení – to bych přidal ještě rum, Šípkovou směs AK a vitamín C

 

351 Kč

Objednání není povoleno
Měsíčkový olej Lymfolej

Měsíčkový olej Lymfolej

Záněty a vředy trávicího systému, imunita, chronický kašel, žlučovody

MO vždy končí v lymfě, proto Lymfolej ®:
Můj pseudovědecký a pyšně neskromný názor na Měsíčkový olej MO vychází z toho, že jej vyrábím vlastníma rukama tak kvalitně, jako bych ho dělal jen pro sebe, takže k němu mám citovou vazbu. Je mi celkem jedno, že množství jiných výrobců vyrábí další měsíčkové oleje. Já si dělám svůj Měsíčkový olej MO Lymfolej ®, mám ho omakaný a vymakaný a je pro mě několikanásobně lepší než jakýkoliv cizí. Vím proč, ale neřeknu, dalo to hodně bádání. Podle mého pozorování se MO vstřebává do pokožky velmi snadno ve značném množství a lymfatický systém jej zachycuje. Část se dostává i do vazivového a svalového aparátu a umožňuje klouzání svalových a vazivových vláken i fascií po sobě s menším třením. Oranžové barvivo měsíčku a další složky se chovají protizánětlivě.
MO se vstřebává do lymfy částečně i z trávení, kde působí podobně opravně a průchodem břišními a hrudními mízními uzlinami stimuluje lymfatickou aktivitu a tvorbu protilátek, které se pak uplatní v krvi tekoucí do plic.

 

341 Kč

Objednání není povoleno
Dobromyslová směs

Dobromyslová směs

Nervy, stres, napětí, přetaženost, deprese, spaní, řidičská únava

Čaj na nervy nikdy není vhodný pro systematické pití, spíše nárazově podle potřeby. Směs NK jsem sestavil pro uklidňující efekt při stresech, ale tak, aby neuspávala a nesnižovala pozornost a soustředění.

335 Kč

Objednání není povoleno
Mátová směs

Mátová směs

Srdce, tlak, otoky, cévy, infarkt, mrtvice

Tenhle čaj je zvláštní svým názvem, protože návrh na pojmenování směsi „Hlohová“, „Srdečníková“ ani „Kopřivová“ kdysi přes schvalujícího orgána neprošel. Potřeboval jsem směs z těchto bylin vhodnou k řešení svých i případně cizích poruch oběhu, s jemným zlepšováním práce srdce i zbytku oběhu. Tak jsem prostě lehce doplnil složení a na světě byla směs „Mátová“ – tento název již úředníka nijak neiritoval.

322 Kč

Objednání není povoleno
Medvědicová směs

Medvědicová směs

Záněty a infekce ledvin, močových cest a prostaty

Zánět ledvin je hned. Stačí se nastydnout, natáhnout a zablokovat si záda nebo se udeřit do ledvin či pohnout tamo šutrem a je to. Dějiny tohoto čaje začaly téměř před třiceti lety, když můj otec ležel v nemocnici rozřezán se zánětem ledvin po odstranění kaménku a lékaři pro něj dle kultivace neměli vhodná antibiotika. Neprodleně jsem vymyslel směs ze sušených bylin, kterou mu ochotné sestry vařily asi dva týdny, než ho zlepšeného propustili domů. I tam potom musel tento čaj vařit ještě měsíc, než se z toho úplně dostal. Nicméně na ledviny pak již byl vždycky hákliv.

351 Kč

Objednání není povoleno
Šípková směs

Šípková směs

Revmatizmus, dna, klouby, svaly, šlachy, nastuzení

Tento chuťově vynikající močopudný čaj jsem původně vymýšlel pro běžné pití v množství 1-3 lžičky do 2-3 dcl mimo jídla při nachlazení a pro prevenci zimních a chřipkových potíží. Doporučoval jsem do něj přidat i trochu citrónu nebo práškového vitamínu C (o kterém si myslím, že se jeho případný přebytek po stimulaci imunity do hodiny vymočí).

Klouby jako bonus:
S výsledky jsem byl poměrně spokojen, ale potom mi lidé začali hlásit, že se jim zlepšila také artróza, revma, záněty kloubů, bolesti v zádech, vrzání kloubů, u starců potíže při jakýchkoliv pohybech a dokonce i dna. Byl jsem tím překvapen a vysvětloval jsem si to tradičně zimně detoxikačními pochody, než se mi dostala do ruky novinová zpráva, že dánští vědci objevili v zastudena vyrobené marmeládě a sirupu ze šípku galaktolipid GOPO, který má tyto příznivé účinky údajně na svědomí, ale je znehodnocován teplem. Já při výrobě AK vysokou teplotu nepoužívám, tak mi to dalo smysl.

351 Kč

Objednání není povoleno
Šalvějová směs

Šalvějová směs

Nachlazení, nadměrné pocení, předcházení viróz

Když moje děti začaly chodit do školky, musel jsem vymyslet čaj, který by byl více zaměřen na prevenci infekčních chorob s rychlou nárazovou podporou imunity, abychom včas předešli jejich častým nákazám v dětském kolektivu. Potřeboval jsem omezit vliv běžných imunitu obtěžujících mikrobů, aby jí zbyla kapacita na nakažlivější viry. Právě vhodně zpracovaná šalvěj má tak trochu antibiotické účinky, což se k tomuto účelu výborně hodí. Snižuje ale potivost a produkci mléka, to se však někdy také hodí. A bylo nutno minimalizovat obsah thujonu v silici šalvěje pro jeho negativní vliv na nervový systém, což se mi jevilo zvláště u mých dětí nanejvýš důležité...

330 Kč

Objednání není povoleno
Jahodová směs

Jahodová směs

Ledvinový písek a kameny, modřiny, krvácivost, nadměrné menzes

Tato směs se mi tedy osvědčila především pro potlačení tvorby písku a kamenů v ledvinách a pravděpodobně i jinde po těle. Těmi jinými kameny nemyslím ani tak žlučníkové, ale vzácnější slinné a slzné kaménky.
Dávkuji si 2 lžičky UK do 1,5-2,5 dcl vody nejlépe ráno, dopoledne, odpoledne, v podvečer a při kamenech i v polovině spánku, asi 4 hodiny před probuzením, protože v druhé polovině spaní ve mně i kdekom tajně a zákeřně rostou, krystalizují, připravují se na útok a hrozí. Prostě přes den si popíjím UK při krvácivosti a na rozpouštění kamenů, a v noci, aby nerostly.

 

306 Kč

Objednání není povoleno
Diviznová směs

Diviznová směs

Kašel, průdušky, alergie, rýma, plíce

Směs na kašel, jsem  postavil na divizně a dalších protikašlacích bylinkách. Přiměřené dávkování je 1-4 lžičky do 1-4 dcl vody nebo jiného bylinného čaje 1-6×D mimo jídla, aby se nezdržovala v trávení s nějakou potravní natráveninou.
PK jsem mínil nejen na kašel a pokašlávání, při zaprášenosti průdušek, chrapotu, rýmě, angíně, zápalu plic a průdušek, ale i při problémech s dutinami, s Eustachovou trubicí a středním uchem, při zánětech v nosohltanu, rozedmě plic, stařeckém chlamýdiovém kašli i tubeře, při astmatu, zánětu pohrudnice nebo vodě a bolesti na plicích. Také bych si ji neváhal brát při pobytu v prostředí plném prachu, kouře, agresivních plynů či smogu. Sám jsem natrénoval pití PK i při rozleptání plicních sklípků chlórem při nadechnutí se vody ve veřejných lázních u příležitosti vlastního utopení se v silně chlorované vodě.

351 Kč

Objednání není povoleno
Borůvková směs

Borůvková směs

Cukrovka, čištění krve, celkové čistící kúry

Tuto směs jsem vymýšlel speciálně pro cukrovkáře a pro čištění krve, ledvin a jater. Je vhodná pro běžné, preventivní a velmi dlouhodobé pravidelné močopudné pití při žízni a tak nějak z libovolných důvodů kdykoliv v dávkování ½-2 lžičky do 1-3 dcl vody podle chuti či pocitu, anebo proto, že člověk něco potřebuje pít, ale zrovna neví, co.

322 Kč

Objednání není povoleno
Vrbovková směs

Vrbovková směs

Ledviny, močové cesty, prostata, močopudnost

Potřeboval jsem před čtvrt stoletím vymyslet nějakou ledviny stimulující směs, která by k nim byla šetrná a nedráždivá, spíše mírně protizánětlivá. Začal jsem kombinacemi kopřivy, břízy a pampelišky. Nebylo to špatné. Pak přibyl zlatobýl a přeslička a další a bylo to lepší, ale pořád to nebylo ono. Naštěstí mi na v ten čas neznámou vrbovku ukázala kniha paní Trebenové – a bylo to ono. Ba, bylo to nejvono.

322 Kč

Objednání není povoleno
Dubové kapky DUBOVKY

Dubové kapky DUBOVKY

Nosohltan, angína, paradentóza, bodnutí hmyzem, uhry, hemeroidy

Bez „dubovek“ nelze žít! Podobné nápisy s ochranným magickým znakem vozí někteří majitelé aut, kteří chápou vyšší smysl propojení vědomí, podvědomí a nadvědomí. V podstatě bez Dubových kapek RK není život na Zemi možný, proto asi vymřeli dinosauři (neměli dubovky) a nechápu, jak jsem bez nich mohl přežít mládí já, dříve s tolika angínami...

360 Kč

Objednání není povoleno
Lipová směs

Lipová směs

Astma, virózy, záněty nervů, pásový opar, suchý kašel, psychoúnava

Prakdysi jsem experimentoval s bylinami při nastuzení, virózách, astmatu a suchém kašli a vyšlo mi, že je přitom zároveň nezbytné opravovat vegetativní nervový systém. To pak vedlo k dalšímu využití těchto bylin i při uskřinutích a zánětech nervů a také bylo potřeba se vyrovnat s pocením a zvýšenou teplotou. A tak jsem dal dohromady směs PPK určenou k nešetrnému pití 2-6×D 1-4 lžičky do 1-4 dcl vody nebo dalšího čaje.

 

337 Kč

Objednání není povoleno
Bulgur pšeničný 500g BIO

36 Kč

Bulgur pšeničný 500g BIO

Detail
Jáhly 500g BIO

34 Kč

Jáhly 500g BIO

Detail
Karobový prášek tmavý 500g BIO

76 Kč

Karobový prášek tmavý 500g BIO

Detail
DÝNĚ NELOUPANÁ BIO

45 Kč

DÝNĚ NELOUPANÁ BIO

Detail

Vážení zákazníci, zboží, vystavené na těchto stránkách si můžete přijít zakoupit do kamenného obchodu v Chocni, momentálně nelze objednat přes e-shop. Uvedené ceny jsou orientační. Pokud budete chtít znát přesnou cenu nebo zboží objednat, volejte do obchodu 774 889 613. Děkujeme za pochopení a těšíme se na osobní návštěvu.

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.